Matice svatohostýnská

Zuberští farníci sdružení v Matici svatohostýnské

Již od roku 1895 působí na našem nejznámějším moravském mariánském poutním místě Matice svatohostýnská. Jejím posláním je všestranné zabezpečení služeb poutníkům a návštěvníkům Svatého Hostýna. Provozuje tři poutní domy, rozhlednu, muzeum a další objekty. Byla ustavena z podnětu o. arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana, za komunistického režimu byla v 50. letech násilně rozpuštěna, činnost obnovila v roce 1992. Je po Orlu druhou největší katolickou organizací v České republice. Spolu s duchovní správou na Svatém Hostýně je vydavatelem čtvrtletníku Listů svatohostýnských a provozovatelem stránek https://www.hostyn.cz. Matice nabízí své služby poutníkům nejen v období velkých slavností, ale působí na Svatém Hostýně celoročně. Její služby hojně využívají i turisté.

Staňte se členy Matice svatohostýnské

V naší farnosti je v současnosti (březen 2016) 81 členů Matice. Tak jak stárne naše společnost, tak také naši členové stárnou a odcházejí k Pánu. Obracíme se proto na vás, naši milí farníci, s výzvou k zapojení se do této velké rodiny svatohostýnské. Staňte se členy a přispějete svým podílem, službou a prací k rozkvětu Svatého Hostýna. Myslíme i na naše mladé farníky, aby si našli cestu a vztah k tomuto poutnímu místu zasvěcenému Panně Marii Nanebevzaté. Roční členské příspěvky jsou dobrovolné podle sociálních možností každého člena. U nevýdělečně činných se předpokládá minimálně 100 Kč ročně. Horní částka není omezena, je možné i předání daru oproti potvrzení pro daňové přiznání. Za Zubří jsme celkem v r. 2016 vybrali na členských příspěvcích 22 100,- Kč. Náš člen, p. Jiří Koleček z Rožnovské ulice aktivně přispívá svými fotografiemi jak do Listů svatohostýnských, tak do svatohostýnského kalendáře. Pokud máte zájem o vstup do MSH, kontaktujte prosím důvěrníka naší farnosti nebo další kontaktní osoby, nebo se při návštěvě Svatého Hostýna zastavte na recepci v Poutním domě č. 3, kde můžete vyplnit a předat přihlášku. Zde je možné také zakoupit jubilejní svatohostýnský růženec.

Za členy Matice a dobrodince Svatého Hostýna je sloužena každou neděli mše svatá. Za zemřelé členy Matice svatohostýnské je sloužena mše svatá každé první pondělí v měsíci.

Důvěrníkem Matice pro naši farnost je:
Jiří Koleček, mobil 605 745 777
Čertoryje 149, Zubří
e-mail: JiriKolecek@seznam.cz

Další kontaktní osoby:
pro dolní část Zubří - Ludmila Palánová ze sídliště 5. května
pro Staré Zubří - Marie Zemanová z Drážek
pro horní konec - Radmila Kolečková - Čertoryje 149

Přihláška za člena Matice svatohostýnské

Matice svatohostýnská
Adresa: Svatý Hostýn 115, 768 61 Bystřice p. Hostýnem, tel: +420 573 381 693, matice@hostyn.cz
IČ: 00206776, DIČ: CZ-00206776, bank. účet: 13430691/0100